Kategorie: Foto, Moje szczurki, Porady, testy

Ogonkowe testy: Ham-Stake

Jest to pierwszy wpis z serii ogonkowych testów, które planowałam już od dłuższego czasu. Przez 10 lat szczurzej przygody uzbierało się wiele produktów, które mogę Wam polecić, ale były też takie, które się nie sprawdziły. Chcę się podzielić praktycznymi wskazówkami, które ułatwią Wam życie ze szczurami, a szczurom pozwolą cieszyć się pełnią życia. Znajdziecie tu m.in. karmy podstawowe, dodatki, nebulizatory, klatki, ściółki, myjki parowe i wiele wiele innych.

Otrzymałam ostatnio propozycję przetestowania produktów firmy Ham-Stake, więc to one pójdą na pierwszy ogień. Firma w tym roku została laureatem plebiscytu Branży Zoologicznej w kategorii karmy dla gryzoni za eko-gryzaki. Składy przysmaków prezentują się obiecująco: nie ma sztucznych barwników, ulepszaczy smaku i zapachu, a jedynym składnikiem sklejającym warzywa, zioła czy zboża jest skrobia. Składy i szczegółowe zdjęcia znajdziecie na: http://ham-stake.com/

Jury oceniające smakowitość wystąpiło w składzie: szczurzyca Shani, Magic Mike i Morgan Freeman oraz nasz tymczasowicz – królik Piątek :) Do testów mogłam wybrać dowolne produkty z oferty, zobaczcie więc co wyszukałam dla moich ogoniastych.

Testy czas zacząć

Shani przypadł do gustu przysmak kukurydziany z leszczyną. Na początku delikatne testy przy ustawionej scenografii w klatce przybrały szybszy obrót i gryzak został mi wyrwany z ręki siłą. W ciągu 3 dni po gryzaku nie został żaden ślad ;) Gałązkę leszczyny dostał natomiast królik.

Potem kolejno do testów poszły wafle zbożowo-orzechowy i owocowo warzywny. Cała ogoniasta trójka najpierw zjadła wafelek, a teraz stopniowo wyjadają środek.

Zdrowy hamburger? Podano do stołu :D

Paśnik zbożowo-warzywny robi w klatce furorę – część ziarnista została już niemal całkowicie spałaszowana.

Hitem okazały się wszystkie pieńkowe akcesoria, czyli 3 w 1: jedzenie, zabawka i piękny element wystroju klatki :) Szyszka z suszonymi warzywami obsypana buraczkiem? Pizza ziołowo-warzywna na cieście z brzozy? Szczury potwierdzają 2 pierwsze zastosowania, ja zaś nie mogę się napatrzeć jak ładnie to wygląda w klatce i na wybiegu.

Szczury uwielbiają przesiadywać w rurach. Nic więc dziwnego, że spodobały im się ham-stake’owe pięknie pachnące ziołowe tunele. Jedyne zastrzeżenie mam do tunelu kocankowego (po lewej stronie na zdjęciu poniżej). Kocanka bardzo się sypie i spowodowała nagłe ataki kichania podczas testów, pyłki dostawały się również do oczu. Pozostałe tunele: nagietkowy i warzywno-ziołowy wzbudziły w szczurach pozytywne zainteresowanie i zostały przyjęte jako bardzo komfortowe.

Z pozostałych przysmaków testowaliśmy jeszcze Coco trio i gryzaki leszczynowe. Szczurom przypadło do gustu zwłaszcza Coco trio (na zdjęciu poniżej) – moim zdaniem produkt roku 2017! :) Z gryzaków leszczynowych najchętniej zjedzone zostały te z marchewką (pomarańczowy), hibiskusem (ciemno-bordowy) i pasternakiem (biały). Niezależnie od obecnych testów, ham-stake’owe rzeczy gościły już u nas wcześniej, np. sushi, które można zobaczyć na zdjęciach z drugich urodzin Mikana i Totoro. W klatce mamy też brzozowy bungalow dla dużych gryzoni, który jest super miejscem widokowym oraz przystankiem w drodze na górę klatki.

Dla każdego coś dobrego

Szczury to bardzo empatyczne zwierzaki. Moje stadko nie należy w tym względzie do wyjątków, więc jego członkowie podzielili się swoimi dobrociami z Piątkiem, czarnym kochanym królikiem ;) Przypadł mu w udziale podwieszany tunel brzozowy. Po ekspresowym wyjedzeniu z wnętrza całej babki lancetowatej, teraz służy jako paśnik dla innych ziół i siana. Fajnie sprawdziłby się też w szczurzej klatce jako wiszący tunel tworzący przejście między dwoma półkami.

Ocena końcowa

Na koniec małe podsumowanie Ham-Stake’owych produktów :)

Smakowitość: Szczurom smakują najbardziej elementy zawierające ziana zbóż, nasiona, wafelki, kukurydzę i ryż, suszone warzywa są zjadane w drugiej kolejności.
Wpływ na zdrowie: Naturalne składniki, które stanowią świetne urozmaicenie szczurzej diety.
Skład: Brak sztucznych barwników i ulepszaczy, element łączący – skrobia, naturalnie występujące tłuszcze roślinne.
Wygląd: Rewelacja, bardzo pomysłowe i pięknie prezentujące się produkty!
Wykonanie: Solidne i misterne.
Użyteczność: Pożywienie, zabawa i elementy wystroju klatki czy wybiegu.
Całokształt: Bardzo dobrej jakości produkty, polecam dla szczurów (i królików ;)).

Strona z produktami Ham-Stake
Fanpage Ham-Stake na facebooku
Ham-Stake’owe przysmaki kupicie na pupilkowo.com