Kategorie: Szczurze imprezy, Wideo

Ogonkowy film z pokazu szczurów

Były zdjęcia, no to teraz pora na wideo. Aż nie chce się wierzyć, że minęły już dwa tygodnie od pokazu i jednocześnie trochę smutno, że być może następna taka impreza dopiero za rok. Piszę „być może”, bo jak dobrze pójdzie, to spróbujemy coś wcześniej zorganizować (Łódź? Warszawa? ale ciiii… nie zapeszajmy ;)). By jednak za bardzo nie przeciągać, poniżej zamieszczam nasz krótki materiał:

To co mogło Wam się rzucić w oczy, to dzieciaki tłumnie oblegające nasze stanowisko :) W tym roku położyliśmy szczególny nacisk na przekazywanie wiedzy o szczurkach wśród najmłodszych, przede wszystkim przez zabawy i konkursy. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyrośnie nam pokolenie wrażliwe na dobro szczurów, rozumiejące ich potrzeby i nie powtarzające rozmaitych mitów, które często można usłyszeć od „dorosłych”.
To co rownież mnie urzekło, to dwie starsze panie, które z zaciekawieniem przyglądały się klatkom. Na wideo znajdziecie je w okolicach 55 sekundy. Z jedną z nich miałam nawet okazję chwilę porozmawiać i odpowiedzieć na kilka jej pytań. Co więcej, kilka dni poźniej dowiedziałam się od jednego z hodowców, że zalewają go wiadomości od osób, obecnych na targach, które – mówiąc najogólniej – mają te kilkadziesiąt wiosen za sobą. Naprawdę, super sprawa :)
Nie sposób też nie wspomnieć o świetnych prelekcjach: „Skąd wziąć szczury?” oraz „Dlaczego szczury są stadne?”. Całość zastała uwieczniona na wideo – niebawem zamieszczę obie prelekcje na Ogonkowym kanale na YouTube.

Pewnie zauważyliście, że często używam w tym wpisie liczby mnogiej: „my”, „nasze”. Mam tutaj na myśli Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce, które było organizatorem pokazu i do którego należę. Zrzesza ono nie tylko hodowców, ale także miłośników szczurów, więc jeżeli ogonki to Wasza pasja, to gorąco zachęcam Was do wstąpienia w nasze szeregi. Jednym z podstawowych celów stowarzyszenia jest edukacja i – nieskromnie mówiąc – myślę, że udało nam się zrealizować to podczas ostatniego pokazu na 100%. Jeszcze raz dziękuję wszystkim i jeszcze raz zachęcam by dołączyć do nas :) Jeżeli jesteście zainteresowani, to możecie pisać na mojego maila: [email protected]

SHSRP_logo_czarne_male_20130420