Kategorie: Foto

Podstawowe informacje o szczurach

Czy mogę mieć jednego szczura? Czy szczury potrzebują dużej klatki i wybiegów? Co mogą jeść? Dlaczego odradza się zakupu zwierząt w sklepach zoologicznych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w ulotce informacyjnej, stworzonej z inicjatywy szczurzego forum (forum.szczury.biz) przy współpracy z ogonkowo.pl
Ulotka ma na celu zapobiec cierpieniu zwierząt, wynikającemu z niewiedzy człowieka.

ulotka-online3.0-1

Ulotka powstała dzięki pracy bardzo wielu osób z forum. Została wydrukowana w ilości 49 500 sztuk. Cała akcja jest finansowana wyłącznie z datków i z kieszeni użytkowników forum, zapraszam więc chętnych do włączenia się w rozpowszechnianie niezbędnej i rzetelnej wiedzy o szczurach: cegiełki – koralikowe szczury można jeszcze nabyć >> tutaj << :) Ulotki można było otrzymać na wystawie szczurów w Łodzi, a aktualnie są rozsyłane do ludzi z całej Polski, którzy zadeklarowali się poroznosić je po przychodniach weterynaryjnych w swoich miastach. >> Tutaj << można zgłosić się na ochotnika.

Oprócz ulotki powstały też plakaty:

szczury-sa-stadne

szczury-kochaja-przestrzen

nie-kupuj-szczura-w-worku

Oraz zbiorczy plakat, który łączy trzy powyższe i jest przeznaczony do powieszenia w lecznicach weterynaryjnych.

plakat-szczury-trio

Zachęcam do odwiedzenia stron, których adresy są podane na dole plakatów i zgłębiania wiedzy o szczurach. Aby być na bieżąco z akcją promocji wiedzy o szczurach, polecam zaglądać na fanpage
>> Nie taki szczur straszny jak go malują <<

 • Katarzyna S

  Piękne ulotki ;)

 • Limonka

  Ładne ulotki

 • Ukasz Nietwójinteres

  ulotka się przydała, dowiedziałem się o shsrp i znalazłem masę linków :)

  • Ogonkowo

   Super, bardzo się cieszę :)

 • Basia Iks

  Bardzo przydatne! – wielu właścicieli szczuków choć je kochają, robią im krzywdę swoją niewiedzą. Powinno się pobrać tą ulotkę i rozpowszechniać gdzie się da!

  • AnikaOgonkowo

   Basia, wspaniale! Pobieraj i rozpowszechniaj gdzie tylko chcesz :) Możesz ją rozpowszechniać w internecie i nie tylko – tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=860733#860733 jest lista miejsc, do których trafiły ulotki, więc możesz sprawdzić czy w lecznicach w Twojej okolicy już są. Jeśli nie, a chcesz przyłączyć się do akcji, napisz do Pyl, żeby wysłała ulotki do Ciebie :)

 • Wstawię na mojego bloga i poproszę koleżanki żeby zrobiły to samo ;)