Kategorie: Foto, Hodowle, Konkursy, Szczurze imprezy, Wystawy szczurów

Relacja z wystawy szczurów w Warszawie i zaproszenie do Wrocławia

W niedzielę 11 września w Bielańskim Ratuszu odbyła się wystawa szczurów pod hasłem „Odczarować Szczury”. Do konkurencji wystawowych zgłoszonych zostało 138 szczurów. Były to ogonki zarówno rodowodowe, jak i te pochodzące z adopcji (tzw. kundelki – wszystkie tak samo kochane).

Poniżej praca sędziów – oceniali m.in. jakość sierści, budowę ciała, kształt uszu, ogólną prezencję. Dla szczurów nierodowodowych przyznawane były nagrody w kategoriach takich jak najmilszy szczur wystawy, największy łobuz czy Best in show :)

wystawa-odczarowac-szczury-38 wystawa-odczarowac-szczury-27 wystawa-odczarowac-szczury-26wystawa-odczarowac-szczury-40

Przy wejściu na odwiedzających wystawę czekały pokazowe klatki:

  • Za mała dla szczurów
  • Niebezpieczna (pluszowy szczur zwisający ze sputnika robił furorę :D)
  • Dobrze urządzona
  • Dla staruszków
  • Klatka na czas choroby
  • A także terrarium będące rajem dla chomika – nieodpowiednie dla szczurów.

Ola z akcji „Nie taki szczur straszny” opowiadała o szczurzych potrzebach mieszkaniowych i nie tylko :) Na wystawie swoją wiedzą dzielili się też użytkownicy forów internetowych poświęconych szczurom (forum.szczury.biz i szczury.org).

wystawa-odczarowac-szczury-3 wystawa-odczarowac-szczury-4 wystawa-odczarowac-szczury-6 wystawa-odczarowac-szczury-9 wystawa-odczarowac-szczury-13

Był też kącik dziecięcy, a w nim fantastyczne prace kreatywnych dzieci :D

wystawa-odczarowac-szczury-29 wystawa-odczarowac-szczury-33 wystawa-odczarowac-szczury-28

Na zwiedzających czekało jeszcze mnóstwo innych atrakcji: możliwość porozmawiania z lekarzami weterynarii specjalizującymi się w leczeniu gryzoni, prelekcje na szczurze tematy (m.in. moja o objawach chorobowych), głosowanie na szczura publiczności, możliwość zaopatrzenia się w szczurze przysmaki i akcesoria do klatek (oczywiście musiałam kupić fioletowe hamaki dla moich chłopaków ;)).

Z Pupilkowa mam Immunity – przysmak wspomagający odporność z beta glukanem i echinaceą – będziemy testować. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie też prace od Edziowate Szpargały – torby, koszulki z ręcznie malowanymi szczurkami (zdjęcia poniżej) <3 Były też warszawskie hoteliki dla gryzoni (Hotelik Krecik, Puchata Chata, Susełek).
wystawa-odczarowac-szczury-41 wystawa-odczarowac-szczury-36 wystawa-odczarowac-szczury-25 wystawa-odczarowac-szczury-22wystawa-odczarowac-szczury-42wystawa-odczarowac-szczury-21wystawa-odczarowac-szczury-15wystawa-odczarowac-szczury-31 wystawa-odczarowac-szczury-16 wystawa-odczarowac-szczury-39wystawa-odczarowac-szczury-23

Ponad wszystko jednak podziwiane były szczury :) Miejscowa polska śmietanka a także cudzoziemcy (szczury z Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy, Finlandii, Czech, Holandii i Rosji). Obecni byli hodowcy szczurów rodowodowych z Polski (Husarskie Skrzydła, Incredible Rats, Zirrael Rattery, Rotta Taivas), z Czech (ChS Mouseville, ChS Wood´s Rats, ChS Polipet) oraz Holandii (Rattery Rapalje). Szczurem publiczności został uroczy husky Precelek – na zdjęciu poniżej <3

wystawa-odczarowac-szczury-34wystawa-odczarowac-szczury-35 wystawa-odczarowac-szczury-32 wystawa-odczarowac-szczury-19 wystawa-odczarowac-szczury-18 wystawa-odczarowac-szczury-20 wystawa-odczarowac-szczury-17 wystawa-odczarowac-szczury-14 wystawa-odczarowac-szczury-12 wystawa-odczarowac-szczury-11 wystawa-odczarowac-szczury-10 wystawa-odczarowac-szczury-8 wystawa-odczarowac-szczury-7 wystawa-odczarowac-szczury-1 wystawa-odczarowac-szczury-5wystawa-odczarowac-szczury-30

wystawa-odczarowac-szczury-2wystawa-odczarowac-szczury-24wystawa-odczarowac-szczury-37

Widzimy się we Wrocławiu

Jeżeli nie załapaliście się na wystawę, to po pierwsze, żałujcie ;) a po drugie, możecie to nadrobić już za tydzień!

24 i 25 września, odbędzie się Szczurzy Pokaz edukacyjny we Wrocławiu w Hali Stulecia w ramach Targów Zoo-Botanica 2016. Spotkanie nastawione będzie głównie na szerzenie wiedzy o potrzebach szczurów. Będzie okazja spotkać nas (członków SHSRP) z naszymi szczurami, posłuchać prelekcji: Jak żyć ze stadem i nie zwariować, czyli o życiu codziennym ze szczurami oraz Przychodzi szczur do lekarza, czyli ABC szczurzego zdrowia oraz pierwszej pomocy. Będzie też akcja Nie Taki Szczur Straszny i atrakcje dla dzieciaków :) Zapraszamy!