Kategorie: Adopcje, Foto

Rodzina Kwiatuszków i Królewna Śnieżka

Przedstawiam Wam rodzinę małej Verbenki. Mama Camelia ok. 3 kwietnia urodziła czwórkę różowych kluseczek: dwóch chłopców i 2 dziewczynki. Razem z wieloma innymi szczurami zostały zabrane od pseudohodowcy, który rozmnażał szczury na potęgę, trzymając je w złych warunkach i bez zbytniego kontaktu z człowiekiem. Nie podejmował nawet leczenia – jeden ze szczurków przyjechał z zapaleniem ucha i przekrzywioną głową a stan innej szczurzycy (albinoski) po kilku dniach od przejęcia ich we Wrocławiu był już beznadziejny.

Szansa vs. przeszłość

Albinoska (nazwałam ją Królewną Śnieżką) była też u mnie 2 dni, podczas których próbowałam ją ratować z przewlekłego zapalenia płuc. Była wyniszczona do tego stopnia, że walczyła o każdy oddech (oddychała całą sobą), była wychudzona, zawszona, tylne łapki w niedowładzie… Nie udało się jednak… kiedy zaczęła się dusić, pojechałam „na sygnale” do weterynarza. Podjęliśmy decyzję o jej uśpieniu, żadne leki nie chciały już działać. Jedyne co mogłam zrobić, to zabrać cierpienie i pozwolić jej spokojnie zasnąć w lecznicy… Sekcja wykazała, że miała ponad 70% płuc niepowietrznych, zalanych śluzową wydzieliną. Nie miała jak oddychać i udusiłaby się w ciągu kilku dni :( Dostała szansę na lepsze życie, na znalezienie dobrego domu, a jej przeszłość, to co zrobił jej bezduszny człowiek, nie pozwoliło jej tej chwili dożyć…

Kwiaty mogą rozkwitać

Kwiatuszki miały więcej szczęścia. Verbena i jej rodzeństwo zostały odrobaczone (miały wszy), przeszły kontrolę weterynaryjną i są zdrowe. W tej chwili przebywają w dobrym domu tymczasowym, który oswaja je z człowiekiem i rozpieszcza. Są rozkoszne: dają się brać na ręce, całować w brzuszki, ganiają się i bawią ze sobą. Wiek ich mamy trudno dokładnie określić, ma ok. 6-12 miesięcy. Nie ma jednego oczka (co widać na zdjęciach), obecnie jest w trakcie leczenia, czeka ją jeszcze operacja czyszczenia oczodołu. Wobec człowieka jest nieco nieufna, ale robi postępy. Sasanka jest już w nowym domu, pozostała trójka maluchów i mamusia nadal chcą oczarować czyjeś serce i znaleźć dobrych ludzi.

Temat adopcyjny –> wrocławskie kwiatuszki