Kategorie: Adopcje, Foto

Szczurek Stefan szuka dobrego domu

Wczoraj na dt* trafił do mnie Stefan. Jego historia jest bardzo smutna. Ukazuje ciemną stronę ludzkiej natury, w której zwierzęta są tylko rzeczami, z którymi można zrobić wszystko nie zważając na ich cierpienie.

Zostawione na pewną śmierć

Stefan mieszkał z 6 innych ogonów jako stado do hodowli karmowej u terrarysty. Po śmierci węża szczury trafiły w klatce do piwnicy bez jedzenia, wody… zostawione na pewną śmierć w męczarniach. Nie wiem jak długo tam przebywały, ale kiedy brat terrarysty zabrał szczury do siebie, w klatce z siódemki została już tylko trójka :( – 2 samice i samiec (Stefan).

Zdobyć zaufanie

Mimo tak strasznych przeżyć Stefan nie jest ani trochę agresywny. Nie jest przyzwyczajony do brania na ręce i próbuje się wyrywać, nie zna głaskania – stara się uchylać przed ręką, boi się nagłych ruchów i głośnych dźwięków. Poza tym jednak, jest ciekawski i zainteresowany otoczeniem. Nie kryje się na dobre, tylko po chwili wychodzi ponownie, aby się rozejrzeć :) Jestem przekonana, że z czasem da się zdobyć jego zaufanie, musi tylko zobaczyć, że człowiek nie chce wyrządzić mu krzywdy.

Złodziej serc…

Stefan jest szczurkiem o standardowych uszkach i sierści, koloru czarnego i odmiany husky – jego sierść już częściowo zszarzała**. Skradł moje serce już pierwszym spojrzeniem jego wielkich czarnych oczu <3 Nie znam jego dokładnego wieku, szacunkowo ma jakieś 6-7 miesięcy. Momentami trochę świszczy przy oddychaniu, ale osłuchowo raczej nie ma nic niepokojącego. W poniedziałek wybieramy się na oględziny weterynaryjne.

Stefek szuka swojego człowieka

Szukamy dla Stefka odpowiedzialnego opiekuna, który będzie go cierpliwie oswajał i pokaże, że człowiek może być jego kochającym przyjacielem. Chłopak zasługuje na wspaniały dom, szczurze towarzystwo i wolne od ciągłego strachu życie. Do oddania do stada męskiego lub żeńskiego (po kastracji). Wymagane jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz wizyta przedadopcyjna. Stefan znajduje się obecnie we Wrocławiu. Jeśli jesteś zainteresowany/a adopcją, pisz na maila: [email protected]

* dt – dom tymczasowy
** szarzejąca sierść – u szczurów odmiany husky sierść jaśnieje całe życie, czasem aż do całkowitej bieli.